10.10.2014
  Je to „Správná hračka“!

Při vyslovení slova „podzim“ se většině z nás vybaví babí léto, zkracující se den a žloutnoucí listí. Školákům zase každodenní povinnosti a domácí úkoly. Zahrádkářům vrcholící doba sklizně.Většina výrobců, prodejců a dovozců hraček má tento čas spojený s tradičním hračkářským veletrhem v Praze.Veletrh For Toys v pražských Letňanech je každým rokem ideální příležitostí k předání  ocenění„Správné hračky“. Letošní vyhlášení této prestižní ceny proběhlo 3.října na slavnostním galavečeru na výstavišti v Letňanech.
Byli jsme při tom!
Naše radost byla   o to větší, že titul „Správná hračka – oceněno odborníky“ byl udělen dvěma  našim stavebnicím. Stavebnici Kubík i Polikarpovce. O prestiži tohoto titulu hovoří fakt, že cenu uděluje odborná porota složená ze zástupců. Asociace předškolní výchovy, Asociace hračky Unie výtvarných umělců ČR, Sdružení pro hračku a hru. Děti z mateřské školy naše stavebnice prověřovali v praxi. Porota zase hodnotila estetické a výchovné kvality. Při hodnocení jsou posuzovány tyto parametry (citace z tiskové zprávy):

  • kvalita produktu – vhodnost použitého materiálu, preciznost provedení
  • uživatelský komfort – vhodná konstrukce se zřetelem k předpokládanému užití, snadnost údržby a hygienického ošetření, skladnost, využití obalu
  • desing – estetická úroveň, vzhled, barevnost, příjemnost na dotyk
  • a především pedagogicko – psychologická způsobilost hračky – výchovný účel, didaktické využití, funkčnost z hlediska určení pro děti předškolního  event. mladšího školního věku, handicapované děti, hračky určené pro domov, hračky pro dětská zařízení a kolektivní hru.

Děkujeme!
Ctibor Spáčil

Spravna_hracka_polikarpovka Získali jsme ocenění!